Šport spája aj cez prázdniny

Charitatívna akcia Káčer na bicykli spojila študentov a zamestnancov športovej školy.

 

 

Trenčín - Dňa 5.8.2023 sa v Trenčíne konala finálna etapa jubilejného 10. ročníka charitatívneho podujatia – Káčer na bicykli. Celá udalosť sa niesla v zmysle pomoci pre hendikepovaných ľudí a ich rodiny, prostredníctvom Nadácie ta3 a Petra Káčera, ktorý aktívne bicykluje, pričom sám trpí mozgovou obrnou.

 

Čo by to však bolo za športovú udalosť bez toho, aby sa na nej nezúčastnili zástupcovia Strednej športovej školy?

 

„Dajte nám loptu a budeme hrať futbal, dajte nám bicykel a pôjdeme bicyklovať.“ Jednoducho povedané, športom žije naozaj celá škola. Zároveň tu máme ľudí, ktorým nie sú ľahostajné ľudské životy a preto sa naši zamestnanci a študenti rozhodli podporiť svojou účasťou práve Petra Káčera, ktorý je skvelým príkladom toho, že hendikep nemusí znamenať koniec športového či spoločenského života.

 

Na akcii Káčer na bicykli sa zúčastnili naši tréneri, zamestnanci z ostaných oddelení, členovia študentskej rady, bývalí i súčasní žiaci. „Veľmi ma teší, že sa tejto cyklistiky zúčastnilo toľko ľudí, keďže sme sa obávali, ako to bude s počasím. Rovnako som veľmi hrdá na našich zamestnancov, ktorí prišli v hojnom počte, spolu so žiakmi, s úsmevom na tvári a s dobrou náladou. Táto nálada im vydržala od začiatku do konca. Je vidieť, že šport spája ľudí a robí ich šťastnejšími,“ skonštatovala riaditeľka Strednej športovej školy, PaedDr.PhDr. Iveta Petríková Rosinová, PhD., MHA.

 

Tréner volejbalistov, PaedDr. Marek Kardoš, sa o akcii vyjadril tiež rovnako pozitívne: „Spolu s kolegami a študentmi sme sa bavili cyklistikou a keďže nie som rodákom mesta Trenčín, tak som mohol vidieť aj iné zákutia tohto mesta. Naozaj super akcia a klobúk dolu pred ľuďmi s hendikepom, ktorí robia šport na amatérskej či profesionálnej úrovni. Dúfam, že sa medzi nimi bude aj naďalej rozvíjať,“ uzavrel pán Kardoš.

 

Nikdy sa nevzdávať by nemalo byť myšlienkou iba Petra Káčera, ale každého z nás, preto

ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a tešíme sa na ďalšie športové podujatia. Dúfame, že ich absolvujeme opäť SPOLU!

 

 

 

 


Fotogaléria