Futbal

Futbal 2021/2022

 

AS Trenčín je slovenský futbalový klub z Trenčína. Dvojnásobný majster a držiteľ prvej trofeje s názvom „Esencia hry“. Najväčšími klubovými úspechmi na Európskej pohárovej scéne je účasť v 3. predkole v Európskej lige UEFA v sezóne 2013/2014 a účasť v predkolách Ligy majstrov v sezónach 2014/2015 a 2015/2016. Domáci stánok oddielu spod Hradu Matúša Čáka je Štadión na Sihoti.

                Futbalový klub AS Trenčín investoval počas leta 2017 sumu 1,4 milióna € do výstavby troch nových tréningových ihrísk v priestoroch „trenčianskeho ostrova“. Využívať ich budú prevažne mládežníci klubu. Futbalová akadémia AS Trenčín však získa nielen nové tréningové plochy, ale aj nové meno. Od októbra 2017 nesie meno  „This is my sen Academy“. Slávnostné otvorenie bolo na programe 1. októbra a pásku prestrihol hráč klubu Celta Vigo, slovenský reprezentant a odchovanec klubu Stanislav Lobotka.

                Jedna z najúspešnejších futbalových škôl uplynulých rokov na Slovensku dostala nový domov. Miesto, kde budú môcť rásť ďalší slovenskí reprezentanti a opory prvého mužstva AS Trenčín. Menoslov doterajších odchovancov klubu nie je krátky. Stanislav Lobotka, Matúš Bero, Jakub Holúbek, Tomáš Malec, Martin Škrtel, Filip Hološko, Milan Ivana, Samuel Štefánik, Filip Hlohovský,  Róbert Mazáň, Martin Šulek, Lukáš Skovajsa a mnoho ďalších urobilo najdôležitejšie kroky počas mládežníckych rokov práve pod Čákovým hradom.

                V súťažnom ročníku 2021/2022 sa v mládežníckych kategóriách U16 – U19 pohybuje 52 hráčov Strednej športovej školy v Trenčíne vrátane dievčat.  Všetci spomínaní hráči patria medzi opory svojich kategórii. V tréningovom mikrocykle majú 3 tréningové jednotky doobeda a 4-5 tréningových jednotiek v poobedňajších hodinách. Tréningy sú v akadémii AS Trenčín, kde majú zabezpečené všetky podmienky. Na tieto tréningy sú hráči vození školským autobusom, ktorý ich vždy dovezie na miesto tréningu. V rámci regenerácie majú hráči k dispozícii maséra, fyzioterapeuta, kondičného trénera, plaváreň. Hráči, ktorí sú z väčších vzdialeností sú ubytovaní v školskom internáte, kde majú 24 hodinový dozor.

V prebiehajúcej sezóne 2021/2022 sa naším družstvám darí aj výsledkovo, keď všetky tímy sú v Top 3 tabuľkách v najvyšších slovenských súťaží.

 Medzi žiakmi školy sa nachádza aj mnoho slovenských reprezentantov v jednotlivých kategóriách. V kategórii U16 boli v ročníku 2021/2022 spolu 4 reprezentanti (Rastislav Korba, Jakub Ragan, Jonáš Javorský, Dominik Samuhel) v kategórii U17 sú 5 reprezentanti (Tadeáš Hájovský, Jakub Murko, Adrián Fiala, Samuel Závacký, Nikolas Brandis), v kategórii U18 sú  reprezentanti (Samuel Bagín, Dávid Ovšonka) a v kategórii U19 sú 2 reprezentanti (Artur Gajdoš, Urban Mazanovský).

Cieľom však je hlavne vychovať hráčov pre vrcholový futbal a nás teší, že Artur Gajdoš, Urban Mazanovský a Samuel Bagín sa už v tomto ročníku dokázali prepracovať do kádra nášho A mužstva a nastúpiť v  zápasoch najvyššej súťaže. 

Žiaci športovej školy – Reprezentanti SR sezóna 2021/2022

SR U19 – Artur Gajdoš, Urban Mazanovský

SR U18 – Samuel Bagín, Dávid Ovšonka

SR U17 – Tadeáš Hájovský, Jakub Murko, Adrián Fiala, Samuel Závacký, Nikolas Brandis

SR U16 – Rastislav Korba, Jakub Ragan, Jonáš Javorský, Dominik Samuhel

 


Fotogaléria