Rôzne športy

Športové výsledky žiakov „športy rôzne“ na Športovom gymnáziu v Trenčíne v roku 2013

 

 Škola je schopná prijať na štúdium  vynikajúcich jednotlivcov prakticky vo všetkých druhoch športov. Podmienkou pre prijatie žiakov je okrem splnenia všeobecne platných kritérií aj ich vysoká športová výkonnosť. V  roku 2013 dosiahli naši žiaci zo športov „rôzne“ mnoho výborných výsledkov.

 Tenistka Laura Svatíková ako predseda študentskej rady, dosahovala nielen pekné športové výsledky, ale jej výsledky maturitnej skúšky patrili k nejlepším na škole . Počas štúdia patrila vždy medzi najlepších žiakov, čím si zaslúžila aj zvolenie do funkcie predsedu študentskej rady. Po celú dobu štúdia na škole trénovala s trénerom Danielom Koňušíkom.

 

Dušan Málik je žiakom maturitního ročníka a jeho športom je karate. Spolupracuje s trénerom Jozefom Grejtákom. Záber je z kvalifikačného turnaja na M-SR ktoré sa konali vo Viničnom pri Bratislave, kde sa Dušan ( na snímke vpravo ) presadil proti súperovi a po tomto zasiahnutí súpera sa kvalifikoval na M-SR.

 

Medzi najlepšie v tenise patrí Monika Staníková.  Na halových Majstrovstvách SR dorasteniek, ktoré sa konali 9.-12.2.2013 pod názvom CHIROSAN CUP, získala zlatú medailu vo dvojhre. 32 – členným turnajovým pavúkom prechádzala veľmi hladko, až vo finále sa potrápila, ale v skoro trojhodinovom zápase nakoniec zaslúžene triumfovala.

 Najlepší výsledok medzi športami rôzne v roku 2013 dosiahol Peter Poláček. Na ME juniorov do 20 rokov v Taline sa umiestnil na 11. mieste. Peter je jediný vzpierač, ktorý po zrušení COP (centra olympijskej prípravy) zostal  na našej škole a aj pri zvýšených finančných nákladoch na štúdium zostáva v Trenčíne až do ukončenia maturitního štúdia.  Treba povedať, že veľkú zásluhu na Petrových výsledkoch má Mgr. František Šaržík, ktorý aj po zrušení COP pracoval so svojim zverencom bez nároku na odmenu.

 

       Takto zhodnotil svoje vystúpenie na ME v Taline Peter Poláček:

„Majstrovstvá Európy juniorov do 20 rokov a mužov do 23 rokov v Taline boli v mojej športovej kariére doteraz najvýznamnejšie preteky. Hoci som sa už druhýkrát zúčastnil Majstrovstiev Európy, tieto v hlavnom meste Estónska boli pre mňa zatiaľ môj najväčší úspech.  Úspechom to nazývam najmä preto, že už som mal viac skúsenosti, ktoré som využil v príprave. Nebolo  vždy jednoduché zvládať tak náročnú prípravu, ale na druhej strane, keď sa človek spätne na to tak pozrie, je rád, že urazil takú cestu. A tiež mi, samozrejme, robí veľkú radosť celkové 11. miesto, pretože v predbežnej tabuľke mi patrilo 18. miesto. Tak som si nepredstavoval, že sa umiestnim  takto dobre. Zúčastniť sa celoeurópskeho podujatia je odmena za odvedenú prácu, najmä keď si pretekár môže zmerať sily s kvalitnou konkurenciou a pozrieť si aj starších borcov, ktorí dobývajú rekordy európskych tabuliek a mnohí ich aj zlomia. S tohtoročnými Majstrovstvami Európy som  dostatočne spokojný, ale predovšetkým som získal ďalšie cenné skúsenosti, ktoré môžem využiť v budúcnosti.“

 

                                           Peter Hirjak, zástupca pre šport

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Máj 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31