Volejbal play-off COP Trenčín-Prievidza 0:2

extraligaExtraliga mužov 2014/2015 - play-off - štvrťfinále - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

VK Prievidza - COP Trenčín 3:0 (19, 18, 14) - stav série: 1:0 - štatistika
70 min, rozhodovali: Vaško a Andrejčák, 652 divákov.
Prievidza: Prešinský 6, Paez 3, J. Hukel 8, Rodriguez 13, Piňerua 14, T. Halanda 4, libero Kubš (Šimko 1, Hauer 0). Tréner: R. Kašša.
Trenčín: Jančura 2, Firkaľ 7, Ondrovič 3, J. Petráš 6, M. Petráš 11, Tarabus 4, liberá T. Patúc a Kyšeľa. Tréner: I. Hiadlovský.

Verní diváci, ktorých počet napriek častým zmenám termínov presiahol číslo 650, najskôr potleskom pozdravili Ivana Hiadlovského, aby potom "hnali" svojich hráčov za víťazstvom v prvom zápase play off. Prievidžania mali celý zápas pod kontrolou a víťazstvo vďaka účinnejšiemu podaniu a aj slušným blokom zostalo doma. Hlavnými ťahúňmi boli tentoraz Rodriguez s Pineruom. Prievidza tak vedie 1:0.

Roman Kašša, tréner Prievidze: "Jednoznačne sme boli lepší na podaní, v prvých dvoch setoch sme si tak vytvorili dostatočný náskok a udržali do konca. Tretí bol v úvode vyrovnaný, ale pritvrdili sme na podaní, začali lepšie blokovať, súpera zatlačili a bez problémov vyhrali."

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "Prehrali sme prvý zápas v sérií na tri víťazstvá. Dúfam, že sa posunieme vpred, ale gratulujem súperovi, je bližšie do semifinále, uvidíme čo je v našich silách...."

Extraliga mužov 2014/2015 - play-off - štvrťfinále - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
COP Trenčín - VK Prievidza 1:3 (-20, -22, 26, -15) - stav série: 0:2 - štatistika
102 min, rozhodovali: Malík a Čuntala, 150 divákov.
Trenčín: Firkaľ 14, Ondrovič 8, J. Petráš 10, M. Petráš 13, Tarabus 8, Jančura 1, liberá T. Patúc a Gavenda (Kozák 0). Tréner: I. Hiadlovský.
Prievidza: Prešinský 10, Paez 6, J. Hukel 14, Rodriguez 12, Pinerua 14, T. Halanda 16, libero Kubš (Frajt 2, Hauer 0). Tréner: R. Kašša.

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "Videli sme zápas, ktorý sa vyvíjal podľa scenáru podobného v Prievidzi. Mali sme opäť problémy na prihrávke, kvalitný servis Venezuelčanov nám spôsoboval obrovské problémy. Po víťazstve v koncovke tretieho setu, ktorú sme zvládli v každej činnosti, prišiel neuveriteľný pokles koncentrácie. Ako sa hovorí, po hodoch príde bolenie brucha, do toho sa zranil Kervin Pinerua, takže stratili dominantného útočníka a cez to všetko sme nedokázali prihrať už ani relatívne ľahší taktický servis a zápas sme dohrali v akomsi kŕči a skrate. Dostali sme sa do situácie, kedy prehrávame 0:2, ale každopádne máme ďalšie dva dni na to, aby sme sa pripravili a pokúsili sa ešte zdramatizovať túto sériu."

Roman Kašša, tréner Prievidze: "Prišli sme do Trenčína potvrdiť domáce víťazstvo, chceli sme sa ujať vedenia 2:0, čo sa nám nakoniec aj podarilo. V prvých dvoch setoch sme jednoznačne dominovali. V treťom sete domáci zvýšili obrátky a dotiahli ho do koncovky, v ktorej boli nakoniec úspešní. V štvrtom sete sme sa od začiatku chytili vedenia a jednoznačne ho vyhrali."