Plávanie

Plávanie je jeden zo športov, ktoré sú v Strednej športovej škole od jej založenia v roku 1982 pod názvom Internátna športová škola. Vznikom školy začalo trenčianske plávanie písať novú históriu. Naši plavci sa v krátkom čase zaradili individuálne aj kolektívne medzi najlepších na Slovensku aj v Československu. V súťažiach družstiev dievčatá úspešne štartovali v československej plaveckej lige, chlapci pravidelne vyhrávali jej slovenskú úroveň. Kolektívne súťaže, za ktoré môžeme považovať aj štafety, vždy patrili a patria k našim silným stránkam. Presadiť sa vieme aj individuálnymi výkonmi. V každom období vieme pripraviť plavca, ktorý patrí medzi najlepších na Slovensku a je schopný štartovať na európskom alebo aj svetovom šampionáte v kategórii juniorov, ale aj dospelých a spolu s ním aj niekoľko medailistov z majstrovstiev Slovenska. Najúspešnejšími našimi absolventmi sú olympionici a viacnásobní účastníci majstrovstiev Európy Jana Korbašová a Ľuboš Križko, ktorý bol aj držiteľom európskeho rekordu a medailistom v disciplíne 50 m znak.

Úspešné výsledky môžeme dosahovať najmä vďaka podmienkam, ktoré nám poskytuje naša škola.  Mať v jednom areáli školu, internát, jedáleň, plaváreň, posilňovne, regeneráciu, atletický štadión, telocvičňu nie sú pre ostatných štandardné podmienky.

Zo súčasných našich plavcov sú v plaveckej komunite najznámejší Barbora Mikušková – reprezentantka SR, účastníčka MEJ,MSJ,ME, majsterka SR, Kalník Lukáš – účastník EYOF, viacnásobný juniorsky majster SR, Zuzana Hrašková – plutvová plavkyňa, majterka Európy, svetová rekordérka, druhá z MSJ.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30