Škola

                                skola_1                              

Poslaním športovej školy je poskytovať pohybovo mimoriadne nadaným žiakom podmienky pre štúdium a tréning s cieľom doviesť ich perspektívne k štátnej reprezentácii vo vybranom druhu športu. Zlúčením školy, školského internátu, školskej jedálne, vybudovaním tartanového štadióna a novej telocvične v areáli školy, prevzatím správy plaveckého štadióna v blízkosti školy vznikol školský športový komplex s ideálnym zabezpečením pre športovú prípravu, vyučovanie, stravovanie, ubytovanie ako aj sociálne potreby žiakov.

Okrem tartanového atletického štadióna sú v areáli školy aj posilovne, spinningová miestnosť a regeneračná linka. V tesnej blízkosti školy 2 telocvične a plaváreň. Pre športovú prípravu slúži aj lodenica, mestská športová hala, zimný štadión a futbalový štadión.

Stredná športová škola umožňuje skĺbiť v dennom režime náročnú športovú prípravu a štúdium. Škola pre prijatých uchádzačov poskytuje kompletnú starostlivosť počínajúc ubytovaním, celodenným stravovaním, lekárskou starostlivosťou, regeneráciou atď. 

Žiaci vyšších ročníkov majú možnosť si z povinne voliteľných predmetov vybrať: ekonomiku s osvedčením administratívny pracovník, základy športovej prípravy s osvedčením tréner II. kvalifikačného stupňa, informatiku, konverzáciu v anglickom a nemeckom jazyku, seminár zo slovenského jazyka a literatúry, seminár z geografie, seminár z biológie, seminár zo spoločenských vied a cvičenia z matematiky.


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30